Dzisiaj jest: czwartek, 17 marca 2022
Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Drukuj

Agroturystyka

. Agroturystyka powiatu lubaczowskiego

LUBACZOWSKIE STOWARZYSZENIE GOSPODARSTW AGROTURYSTYCZNYCH

„ROZTOCZE”

 

 Jednym z trendów charakteryzujących współczesną turystykę jest rozwój turystyki przyjaznej środowisku, wykorzystującej naturalne walory dziedzictwa kulturowego i różnorodności przyrodniczej. Agroturystyka, będąca jedną z form turystyki wiejskiej, z całą pewnością, funkcję tę pełni. Obecna turystyka jest pojęciem szerokim. Aby sprostać oczekiwaniom pensjonariuszy, swoim zasięgiem musi obejmować szereg usług towarzyszących, odróżniających ją od innych form uprawianej turystyki. Powiat Lubaczowski stwarza doskonałe warunki dla rozwoju turystyki, jak również usług jej towarzyszących, potrafi sprostać oczekiwaniom gości. Obfituje w walory turystyczne, zapewnia bezpośredni kontakt z naturalnym środowiskiem, co stwarza możliwość ruchu i odpoczynku w warunkach ciszy, spokoju i czystego powietrza. Oferuje bogatą bazę informacyjną na temat tradycji i kultury regionu.

 

Od sierpnia bieżącego roku, działa fanpage Lubaczowskiego Stowarzyszenia Gospodarstw Agroturystycznych „Roztocze”. Prezesem stowarzyszenia jest Doktor Marek Wiśniewski, w-ce Przewodniczący Rady Powiatu. Osobą kontaktową jest Marzena Dziki.  Siedziba stowarzyszenia znajduje się w budynku Powiatowego Centrum Kultury w Lubaczowie, przy ul. Wyszyńskiego 31. Celem stowarzyszenia jest propagowanie i rozwijanie wypoczynku w formach właściwych dla agroturystyki.

 

Wybór miejsca wypoczynkowego dla rodziny nie jest łatwy. Znakomicie urządzone, z różnymi formami wypoczynku gospodarstwa, z doskonałą lokalizacją, eko-żywnością i klimatem roztocza, kuszą turystów.   

 

Marzena Dziki

 

Lista gospodarstw agortusystycznych w powiecie lubaczowskim *

* Uaktualnienie: wrzesień 2015

 

 

 

 

 

          

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna