Dzisiaj jest: czwartek, 17 marca 2022
Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Drukuj

Publikacje o regionie

. Książka - „Wędrujemy Roztoczańskim Szlakiem Św. Brata Alberta”

31-01-2012, Krzysztof Kopaczek

          Autorzy tego Albumu zachęcają wszystkich, nie tylko do wędrówki tym szlakiem, ale zatrzymania się na dłużej, zboczenia z niego, by zobaczyć i poznać te miejsca, osobliwości przyrodnicze i kulturowe, które znajdują się w okolicy, a godne są zwiedzenia i poznania.

          Warto tu przyjechać, by dobrze odpocząć, z dala od wielkich skupisk ludzkich i aglomeracji miejsko-przemysłowych, z daleka od zgiełku tego świata. Roztocze, to kraina pod wieloma względami wyjątkowa, zachwycająca swoim krajobrazem i fascynująca bogactwem przyrody, historii i kultury. Wioski i miasteczka, rozproszone wśród ogromnych pól i niezmierzonych lasów, ozdobione kopułami cerkwi i wieżami kościołów oraz bruśnieńskimi krzyżami i figurami, doskonałe wkomponowane są w naturalny krajobraz i cieszą wzrok przybyszów. Mieszkający w nich ludzie żyją swoim rytmem ,w harmonii z przyrodą. Są niezwykle życzliwi dla turystów. Ci, którzy tu już byli, śpiewają: Od Horyńca do Narola, chlebem pachną strojne pola, Od Lipska do Werchraty szumią bory, drzemią chaty.

         Roztocze, Roztocze! Jakieś ty cudne, urocze! Jeśli chcesz wypocząć, przyjeżdżaj na wczasy prosto do Narola, w roztoczańskie lasy. Warto więc zobaczyć, szumy, lasy, zbocza, i piękną krainę całego Roztocza. Roztocze, Roztocze! Jakieś ty piękne, urocze! Szlak św. Brata Alberta i bł. s. Bernardyny łączy siedziby dwóch gmin: Narola i Horyńca Zdroju. Staramy się szerzej przedstawić przyrodę, historię tych miejscowości, ich kulturę i zabytki.

         Znajdzie też Czytelnik w tym Albumie także opis ścieżek dydaktyczno - przyrodniczo - kulturowych, zlokalizowanych na terenie tych dwóch gmin, a które są niezwykle ciekawe i warte zwiedzenia. Album ten powstał z miłości to tej ziemi, by ukazać jej piękno, nie tylko przyrody, ale i historii i kultury, ludzi żyjących, modlących i pracujących na tej ziemi. Wszystko to razem pozwoli odbiorcy Albumu lepiej kontemplować piękno tej ziemi, a także utrwalić je dla następnych pokoleń.

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna