Sport

. Eliminacje powiatowe do XIII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego

18-06-2012, Powiatowe Centrum Kultury

Powiatowe Centrum Kultury w Lubaczowie wzorem lat ubiegłych przeprowadziło eliminacje powiatowe do XIII Podkarpackiej Olimpiady Tenisa Stołowego – 2012, które odbyły się w dniu 26 maja w Zespole Szkół w Oleszycach.

Zawody przeprowadzone zostały w indywidualnych rozgrywkach wg przepisów Polskiego Związku Tenisa Stołowego, systemem pucharowym do dwóch przegranych meczów. Współzawodnictwo rozgrywane było w sześciu grupach wiekowych dla dziewcząt i chłopców oraz kobiet i mężczyzn nie zrzeszonych od 3 lat w klubach:

•         do 13 lat (urodzeni w 1999 r. i młodsi)
  •         od 14 - 16 lat (urodzeni w latach 1998 – 1996 r.)
  •         od 17 - 19 lat (urodzeni w latach 1995 – 1993 r.)
  •         od 20 - 39 lat (urodzeni w latach 1992 – 1973 r.)
  •         od 40 - 55 lat (urodzeni w latach 1972 – 1957 r.)
  •         56 lat i powyżej (urodzeni w roku 1956r. i starsi)
  •         osoby niepełnosprawne zdolne brać udział w zawodach sportowych bez podziału na grupy wiekowe z widocznym upośledzeniem psychofizycznym.

Do eliminacji zgłoszonych zostało 70 zawodników. Zawodnicy reprezentowali 7 samorządów gminnych z terenu powiatu lubaczowskiego.

Uczestnicy, którzy zajęli od I do II miejsca zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami rzeczowymi. Zawodnicy, którzy zdobyli I i II miejsce w poszczególnych kategoriach wiekowych przechodzą do eliminacji wyższego szczebla - finału wojewódzkiego.