Dzisiaj jest: czwartek, 17 marca 2022
Imieniny: Reginy, Patryka, Zdyszka
Drukuj

Aktualności

. Spotkanie promocyjne publikacji "Szpital w Lubaczowie 1896-2016. Zarys dziejów"

28-02-2018, Powiatowe Centrum Kultury

W sobotę 24.lutego, w murach Muzeum Kresów w Lubaczowie z czytelnikami i mieszkańcami miasta spotkał się Jerzy Tabaczek, autor publikacji „Szpital w Lubaczowie.1896-2016”. Podczas promocji nie zabrakło wspomnień z historii szpitala, a także mnóstwa archiwalnych zdjęć.

Podczas promocji albumu Jerzy Tabaczek opowiedział o swojej pracy nad książką, poszukiwaniach dokumentów i archiwalnych zdjęć. Najwięcej czasu poświęcił przypomnieniu najwcześniejszych lat działalności lecznicy i przedstawił dyrektorów od początku jej działalności. Opowiedział także o nowszych dziejach szpitala- 1996 roku, kiedy to po wielu zabiegach i staraniach, rozpoczęto budowę nowego szpitala w Lubaczowie.

Na zakończenie dyrektorowi Muzeum Kresów wręczył otrzymaną w darze tabliczkę pochodzącą z domu dra Leszczyńskiego, jednego z dyrektorów szpitala. Sam został uhonorowany przez Starostę Lubaczowskiego niecodziennym grawertonem, w podziękowaniu za zaangażowanie w swoja pracę na rzecz szpitala oraz za przygotowanie monografii lubaczowskiego szpitala.

 

Swoimi wspomnieniami dotyczącymi kontaktów z nieżyjącymi już lekarzami czy dyrektorami szpitala w Lubaczowie podzielili się także uczestnicy spotkania.

 

 

Polecamy

Realizacja: ideo.
Powered by: Edito CMS
Copyright. Starostwo Powiatowe w Lubaczowie 2007.
Wszystkie prawa zastrzeżone.Wszystkie prawa zastrzeżone.
Polityka cookies
wstecz góra główna